Kraków przyjazny biznesmenom

Głównym z największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta są nie przygotowane do tak dużego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na krajowych ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już wybudowanymi połączeniami i naprawy już powstałych połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.